2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dialyskatetrar, fistelkanyler och övrigt dialysförbrukningsmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för förbrukningsmaterial för hemodialys, bland annat centraldialyskatetrar (CDK), fistelkanyler, kateterlås, dialystillbehör samt testreagenser för dialysvatten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128442:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141200 Katetrar, 33141220 Kanyler, 33141240 Katetertillbehör, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys, 33600000 Läkemedel, 33692100 Infusionslösningar, 33692500 Injektionslösningar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter