650059-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Kylskåp
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för läkemedelskylskåp
Referensnummer: UC-2021-402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39711130 Kylskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland genomför en samverkansupphandling med Linköpings Universitet avseende ramavtal för läkemedelskylskåp.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta två (2) anbud under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop kommer att ske genom rangordning.Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att det skulle leda till alltför tekniska svårigheter med att ha flera parter att förhålla sig till.