65007-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för kundhantering – Ärendehanteringssystem för kundkontakter, Gävle kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelÄrendehanteringssystem för kundkontakter, Gävle kommun
BeskrivningUpphandling avseende ett ärendehanteringssystem som ska levereras som en SaaS-lösning. Utöver system och licenser avser upphandling också kompletterande tjänster avseende införande, support, konsulttjänster och utbildning.
Intern identifierare13286
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48445000 Programvara för kundhantering
Ytterligare klassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 35711000 Ledning, styrning och kommunikationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÄrendehanteringssystem för kundkontakter, Gävle kommun