Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdetransporttjänster åt Statens maritima och transporthistoriska museer
Referensnummer: 2.4-2019-1712
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) bjuder in leverantörer till att lämna anbud till upphandling avseende ramavtal om värdehanteringstjänster till sina tre (3) orter i landet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen