650129-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Vätskevagnar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVätskevagnar
BeskrivningVätskevagnar för distribution av läkemedel för infusion, spolvätskor, dialysvätskor med mera till sjukhusen i Västra Götalandsregionen.
Intern identifierareRS 2023-06309
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000