650140-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Blodsockermätare med teststickor, bas och nedladdningsbar insulinpenna med minnesfunktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodsockermätare med teststickor, bas och nedladdningsbar insulinpenna med minnesfunktion
Beskrivning: Upphandlingen omfattar blodsockermätare med teststickor, bas och nedladdningsbara insulinpennor med minnesfunktion till de fyra norrlandsregionerna Region Norrbotten, Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Västernorrland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A1 Blodsockermätare och teststickor, bas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102304:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: F23 Nedladdningsbar insulinpenna med minnesfunktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102304:Lot:2