Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad avseende skötsel av grönytor, vägar samt snöröjning i Norrtälje tätort
Referensnummer: TNK 2021-635
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar drift och felavhjälpande åtgärder inklusive vinterväghållning av kommunens samtliga gator och parker i Norrtälje tätort.
Entreprenadform utgörs av funktionsentreprenad för vinterväghållning samt utförandeentreprenad för övriga delar. Uppdragen utförs åt Norrtälje Kommun samt Campus Roslagen AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning, 77300000 Trädgårdstjänster, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att det värde som anges under ”uppskattat värde” endast är en uppskattning, och är inte bindande varken för Beställaren eller Entreprenören.
För närmare beskrivning avseende art, omfattning och mängd se övriga dokument i förfrågningsunderlaget.