650235-2023 - ResultatSverige-Motala: Smedtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smidesarbeten
Referensnummer: UH-2023-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Smidesarbeten i form av underhåll, reparationer och ombyggnadsarbeten inom byggnadssmide (t.ex. tillverkning av aluminiumramper vid bostadsanpassningar, tillverkning och reparationer av räcken/ledstänger). Uppdraget omfattar även övriga smidesarbeten som reparation av skopa till markvårdsmaskin (slitstål).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Smidesarbeten
Omfattning: Bostadsstiftelsen Platens bestånd
Mängd: Efter behov