65024-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Yrkesinriktad kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelYrkesinriktad kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå
BeskrivningUppdraget genomförs för Malmö Stad och omfattar yrkesinriktad kommunal vuxenutbildning på gymnasial nivå och bygger på kurser från gymnasieskolans yrkesprogram. Upphandlingen är uppdelad i fyra delområden: Bygg- och anläggning, Försäljning- och service, Naturbruk samt VVS- och fastighet. Ramavtal kommer att tecknas med Gymnasie- och vuxenutbildningsförvaltningen med ett ramavtal per delområde.
Intern identifierareGYVF-2024-6005
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 Bygg- och anläggning
BeskrivningÅrsstudieplatser
Intern identifierareDelområde 1 Bygg- och anläggning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 Försäljning- och service
Intern identifierareDelområde 2 Försäljning- och service
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3 Naturbruk
Intern identifierareDelområde 3 Naturbruk
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 4 VVS- och fastighet
Intern identifierareDelområde 4 VVS- och fastighet