2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillhandahållande av yta för mellanlagring av slam samt hantering av slam på lagret
Beskrivning: Med denna upphandling avser SVOA att täcka sitt behov av tillgång till en hårdgjord yta på upp till 18 000 m2 för mellanlagring av slam för senare vidaretransport till olika avnämare. Omhändertagande av process- och dagvatten ingår i uppdraget. 9000 m2 ska vara klara för användning från avtalsstarten och lagringsytan ska successivt kunna utökas från 9000 m2 till 18000 m2 under avtalstiden i takt med växande behov och växande folkmängd. I uppdraget ingår hantering av slam på slamlagret. SVOA ansvarar, i egen regi eller genom extern aktör, för transport av slam till och från slamlagret.
Intern identifierare: 23SVOA727
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513800 Behandling av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tillhandahållande av yta för mellanlagring av slam samt hantering av slam på lagret