2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markarbeten inom gatu- och tomtmark, ramavtal
Beskrivning: Förfrågan avser genomförande av markarbeten inom gatu- och tomtmark.
Intern identifierare: 23/63
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Markarbeten inom gatu- och tomtmark
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav - Markarbeten inom gatu- och tomtmark
Beskrivning: Markarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete