See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: ARN Produktionsledare T5 PBI
Beskrivning: Produktionsplanering och genomförande av förberedande arbeten inom program T5 PBI. För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Produktionsledare Bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119613:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Produktionsledare Anläggning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119613:Lot:2