See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 25470 Helsingborg, Bondeg, Hultberg-gata m fl. - separering och förnyelse av ledningar
Beskrivning: Projektet avser separering och förnyelse av ledningar på gatorna Bondegatan, Hultbergsgatan, Lindforsgatan och Östra Brunnsmästaregatan. De kombinerade ledningarna ska separeras, vattenledningarna ska läggas om och spillvattenledningen ska förnyas.
Intern identifierare: HE 25/00082
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 25470 Helsingborg, Bondeg, Hultberg-gata m fl. - separering och förnyelse av ledningar