650372-2022 - ResultatSverige-Västerås: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt och magasinering
Referensnummer: 202213
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar flyttning, packning och magasinering av bohag för Bostads AB Mimer samt i förekommande fall kontorsflyttningar, inom Västerås Stad inklusive Skultuna och Hökåsen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34312500 Packningar, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63120000 Lagring och magasinering, 63122000 Magasinering, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen