Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidsleverantör Hemlingborg
Referensnummer: 12940
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55320000 Måltidsservering
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun öppnar en ny verksamhet där måltider ska produceras till förskolor, grundskola och äldreboende på plats. En entreprenör för detta ska nu upphandlas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55320000 Måltidsservering, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen