650430-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader – Ramavtal el- och teleprojektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal el- och teleprojektering
BeskrivningNorrköpings kommun, upphandling och inköpsenheten (inköpscentral) bjuder in er att lämna anbud på ramavtal el- och teleprojektering. Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95314:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster