650431-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av ventilation – Ventilationsarbeten, Bostads AB Mimer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVentilationsarbeten, Bostads AB Mimer
BeskrivningRamavtalet/kontraktet omfattar löpande Ventilationsarbeten inom Beställarens fastighetsbestånd. Med Ventilationsarbeten avses felsökning, reparation, service och ombyggnationer av B:s ventilationssystem. Uppdrag kan vara planerade samt av felavhjälpande art.
Intern identifierareA199/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 39714110 Frånluftsfläktar, 42520000 Ventilationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000