Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjurssanering
Referensnummer: Unr 4/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tecknande av ett kontrakt avseende fullserviceåtagande gällande sanering och bekämpning av alla förekommande skadedjur och skadeinsekter som vållar skada, sanitär olägenhet, smittspridning eller obehag samt försäkring för husbock och hästmyra och andra träskadeinsekter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90920000 Sanering av anläggningar, 90921000 Desinficering och utrotning, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 90923000 Desinfestation av råttor, 90924000 Desinfektion med gas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen