650612-2024 - Resultat
Sverige – Konstgräs – Konstgräs
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstgräs
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ombyggnation av naturgräsplan till konstgräsplan på Svanängens IP Entreprenaden upphandlas som en totalentreprenad enligt ABT 06. Projektet beräknas vara färdigställd till sista oktober 2024. Utvärderingsgrund är bästa förhållande mellan pris och kvalitet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39293300 Konstgräs
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98442:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 45000000 Anläggningsarbete, 51000000 Installation (utom programvara)