2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Snöröjning och halkbekämpning
Beskrivning: Entreprenaden avser maskinell och manuell snöröjning, halkbekämpning samt grusupptagning för fastigheter som ägs och förvaltas av Hällefors bostads AB. Entreprenadtiden avser 2 år (vintersäsongerna 2025-2026 och 2026-2027) med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.
Intern identifierare: 25-01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000