Konsult som genomför kontroller av ställda miljö- och klimatkrav på drivmedel och kemiska produkter i fordon och arbetsmaskiner. Kontrollerna kan utföras genom provtagningar på plats och analys av drivmedel och hydraulvätskor, intervjuer, kontroll av handlingar och okulärbesiktning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 71313430 Analys av miljöindikatorer för bygg- och anläggningsarbeten, 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631100 Inspektion av maskiner, 90714500 Miljökvalitetskontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen