Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildning för vuxna på grundläggande- och gymnasial nivå
Referensnummer: 21/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende distansutbildning för vuxna på grundläggande- och gymnasial nivå för Sjöbo kommun, Ystad kommun, Simrishamns kommun och Skurups kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen