Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsspolning VA-nät
Referensnummer: 20/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bräcke och Ragunda kommun upphandlar entreprenör för spolning, slamsugning, upptining, filmning och rotskärning av kommunala va-nät, reningsverk, kommunala anläggningar och fastigheter, oljeavskiljare samt rensning av dagvattenbrunnar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering, 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen