2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Mark och lekplatsskötsel, FASTIGHETSMARK
Beskrivning: Entreprenaden avser drift- och underhåll av kommunens mark och lekplatser i den omfattning som B har skyldighet att utföra. Uppdraget omfattar även bland annat tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll, felanmälan, felhantering, samt förvaring av material. Tilläggsarbeten kan förekomma. Entreprenaderna avser tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av mark och lekplatser. Därutöver omfattar uppdraget tekniska och administrativa arbetsuppgifter som är sammanbundna och nödvändiga för genomförandet. Objekten är belägna inom Kungälvs kommuns verksamhetsområde. För omfattning och lokalisering, se mängdförteckning och översiktskartor.
Intern identifierare: KS2026/1639
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Mark och lekplatsskötsel, FASTIGHETSMARK