2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bageri- och konditoriprodukter
Beskrivning: Länsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande ramavtal för Bageri- och konditoriprodukter så som tårtor, bakverk, bullar och bröd samt färdiga smörgåsar. Anbud lämnas på minst ett geografiskt område som motsvarar verksamhetsorterna Borås, Göteborg, Mariestad/ Marieholm, Uddevalla och Vänersborg.
Intern identifierare: 114-39587-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000