65086-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis – Fastighetsservice IIIEE- Internationella Miljöinstitutet, Lunds universitet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsservice IIIEE- Internationella Miljöinstitutet, Lunds universitet
BeskrivningInternationella Miljöinstitutet IIEE har behov utav fastighetsservice och upphandlar därför en entreprenad som avser tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av mark och byggnad, verksamhetsservice för Fastigheten St Mikael 18, Lund, adress Tegnérsplatsen 4, Lund.
Intern identifierareV 2024/2112
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFastighetsservice IIIEE- Internationella Miljöinstitutet, Lunds universitet