2. Förfarande
Förfarande
Titel: Synundersökning och terminalglasögon 2025
Beskrivning: Uppdraget omfattar arbetsmedicinska synundersökningar samt tillhandahålla särskilda glasögon som är utprovade för bildskärmsarbete.
Intern identifierare: KFKS 2025-842
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppdraget omfattar arbetsmedicinska synundersökningar samt tillhandahålla särskilda glasögon som är utprovade för bildskärmsarbete, om synundersökningen visar att sådana behövs och att glasögon för normalt bruk inte kan användas.
Intern identifierare: Synundersökning och terminalglasögon 2025