Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus- och stenmaterial
Referensnummer: UH-2023-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för grus- och stenmaterial åt Mjölby kommun och Motala kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Motala
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212300 Bokad och krossad sten, 14212310 Ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar avhämtning av grus- och stenprodukter fritt lastat på av anbudsgivaren angiven hämtningsplats. Uppskattad mängd framgår av prisbilaga.
Anbudsområde Mjölby
Del nr: 2