See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning av bottentömda behållare
Beskrivning: Entreprenaden omfattar hämtning av av mat- och restavfall samt förpackningar och returpapper i bottentömda behållare från hushåll och samlokaliserade verksamheter samt transport till omlastningsplats.
Intern identifierare: UVA-2024-00644
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000