651205-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kollektivtrafik med buss Karlstad 2025-2027
Referensnummer: UH-2022-677
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland, kollektivtrafiken, upphandlar en entreprenör att utföra tätortstrafiken i Karlstad under en övergångsperiod i syfte att kunna synkroniskera alla trafikupphandlingar från och med 2027 och framåt.