65125-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Medicinska hjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Muskelstimulerande dress
Referensnummer: 17RS10541
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Muskelstimulerande dressar (ISO-kod 042706) till Hjälpmedelsverksamheten Landstinget Västernorrland enligt beskrivning i kravspecifikation och mall för upphandlingskontrakt.