65126-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermi - utrustning och tillbehör
Referensnummer: UC-2016-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i åtta (8) olika anbudsområden.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1 - Operation
Anbudsområde 2 - Multifunktionell diatermi
Anbudsområde 3 - Enklare bipolär diatermi Anbudsområde 4 - Plattor
Anbudsområde 5 - Diatermihandtag avancerat
Anbudsområde 6 - Diatermihandtag standard integrerat rökutsug med inbyggd förlängning
Anbudsområde 7 - Diatermihandtag standard integrerat rökutsug utan inbyggd förlängning
Anbudsområde 8 - Diatermihandtag utan rökutsug enkelt