651268-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inredningstjänster – Inredningsarkitekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inredningsarkitekt
Beskrivning: Upphandlingens syfte är teckna ramavtal för att tillgodose Försvarshögskolans behov av inredningsarkitektstjänster, inkluderat SAR/SIR certifierade inredningsarkitekter.Upphandlingen avser uppdrag där Beställaren är ansvarig för utformning och gestaltning av lokaler, inredning samt återbruk av befintliga möbler. Inredningsarkitekten förväntas kunna bistå i hela processen, med olika grad av åtagande i projekten, inkluderat genomförande av avrop från Kammarkollegiets statliga ramavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79931000 Inredningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102107:Lot:1