651354-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hantering av ofarligt avfall – Omhändertagande av avvattnat slam från Mjölkulla reningsverk, Mjölby
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av avvattnat slam från Mjölkulla reningsverk, Mjölby
BeskrivningUpphandlingen omfattar omhändertagande av slam, såväl Revaq-godkänt som ej Revaq-godkänt slam, med omhändertagande menas att leverantör tar hand om slammet i alla led. Det vill säga transport, lagring och avsättning av avvattnat slam från Mjölkulla reningsverk i Mjölby.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105239:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam