651409-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Personbilar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsbilar (omtag)
Referensnummer: 2021-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens behov förmånsbilar samt service, reparation och hjulskifte på dessa fordon. Beställaren byter ut sina förmånsbilar med 36 månaders intervaller.
Inbyten av tidigare beställda förmånsbilar kan förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen