651454-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Myndighetsbesiktning - Obligatorisk Ventilationskontroll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMyndighetsbesiktning - Obligatorisk Ventilationskontroll
BeskrivningUpphandlingen omfattar avtal för leverans av återkommande OVK-besiktningar av ventilationssystem i Beställarens fastigheter. Övriga tilläggsarbeten som exempelvis utredningar, utökad kontroll och mindre OVK-åtgärder kan komma att beställas av Beställaren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelA - Sundsvalls kommun område Norr
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125957:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71631000 Teknisk besiktning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelB - Sundsvalls kommun område Syd och SKIFU AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125957:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelC - Timrå kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125957:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelD - Mitthem AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125957:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelE - AB Timråbo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125957:Lot:5