Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial Tidaholms kommun
Referensnummer: 23/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Köparens samlade behov av byggmaterial under avtalsperioden. Uppdraget innebär lagerhållning och löpande leveranser av byggmaterial enligt Köparens successiva avrop eller direktbeställningar i butik/hämtlager.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44200000 Konstruktionsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggmaterial för successiva avrop i Tidaholms kommun.