2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gatljusbil med skylift
Beskrivning: PiteEnergi Elnät upphandlar en ny gatljusbil med skylift för leverans under Q3 2027.
Intern identifierare: 1.2026.45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34142100 Lastbilar med hissflak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000