Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av avfallskärl
Referensnummer: KS2022/2403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till ett ramavtal som ska omfatta leverans av avfallskärl.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39224340 Soptunnor, 44616200 Avfallstunnor, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen