651546-2021 - ResultatSverige-Sollefteå: Matsalstjänster och catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstjänster
Referensnummer: UH-2021-123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55500000 Matsalstjänster och catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser  inköp, tillagning och leverans av skollunch och mellanmål samt ansvar för alla erforderliga returer från leveransstället.
För Nipanskolan som är grundskola F-6, fritidshem och högstadium cirka 476 luncher, 75 mellanmål och 75 frukostar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering, 55510000 Matsalstjänster, 55512000 Drift av matsal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se beskrivning i bifogade underlag.