65156-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Diverse hälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vaccinationstjänst Region Kronoberg
Referensnummer: 21RGK228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85140000 Diverse hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaccinering Covid 19, fas 4 i Kronobergs Län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen