65157-2020 - ResultatSverige-Söderhamn: Uthyrning av båtar med besättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärgårdstrafik Gävle Kommun
Referensnummer: 8506
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60653000 Uthyrning av båtar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar båttrafik till Limön under perioden 2020 - 2021 på uppdrag av Gävle kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen