Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser tjänster inom för projekt-, projekterings- och byggledning för kompetensområdet Marina konstruktioner för Beställarens anläggningar, så som kajer, bryggor, pontoner, pollare, fendrar, muddring, undervattensgjutning och erosionsskydd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser tjänster inom projekt-, projekterings- och byggledning för kompetensområdet Marina konstruktioner för Beställarens anläggningar, så som kajer, bryggor, pontoner, pollare, fendrar, muddring, undervattensgjutning och erosionsskydd.