Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal socionomer
Referensnummer: SON 2020/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för att tillgodose socialförvaltningens behov avseende inhyrning av socionomkonsulter för kortare eller längre tidsperioder.
Behovet är störst framförallt avseende kompetensområdet Barn och Unga, men även andra kompetensområden ingår i ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen