40MVA Transformator till fördelningsstation F3 Elektron för Gävle Energi AB
Referensnummer: 13223
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte med upphandlingen är att köpa en 70/10kV 40MVA transformator till fördelningsstation F3 Elektron som är föremål för nybyggnation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31170000 Transformatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen