65174-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Tomelilla: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande arbeten inom El, Tele och Teknisk säkerhet.
Referensnummer: KS 2017/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Det är en totalentreprenaden och omfattar löpande och planerade arbeten inom följande anläggningar:
— El,
— Tele,
— Teknisk säkerhet (Brandlarm, Utrymningslarm, inbrottslarm och passagesystem).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen