Tillverkning och leverans av prefabricerade rostfria rörelement till ett nytt vattenverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43327000 Prefabricerad utrustning, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 45252200 Utrustning till reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tillverkning och leverans av ca 240 prefabricerade rörelement specificerade på bifogade tillverkningsritningar och i en materiallista. Dimensioner från DN50-400.
De olika positionerna innehåller rakrör, böjar, konor, svetskragar, flänsar mm och skall svetsas ihop till prefabricerade element som sedan ska kunna skruvas eller svetsas ihop på montageplatsen.