2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceinsatser - Tvätt
Beskrivning: Filipstads kommun välkomnar till anbudsgivning avseende serviceinsatser inom socialförvaltningen gällande tvätt som beviljas utifrån socialtjänstlagen. Insatserna ska kunna utföras i hela Filipstads kommun.
Intern identifierare: 24-1010-1811-1040-180
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Tvätt tjänster