Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsavtal ställverks och högspänningsanläggningar -Campus Uppsala, Ultuna och Gävle
Referensnummer: 23/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhållsarbete, kopplingsansvar, termografering, felavhjälpande åtgärder och beredskap på Akademiska Hus ställverks och högspänningsanläggningar på Campus Uppsala, Campus Ultuna och Campus Gävle.
Beredskap ska ingå i avtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315400 Högspänningsanläggningar, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen