652067-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning av bilar – Bärgningstjänster - polisregion Öst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBärgningstjänster - polisregion Öst
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av Bärgningstjänster för polisregion Öst. Upphandlingen omfattar tre (3) st polisområden: - PO Jönköping - PO Södermanland - PO Östergötland
Intern identifierareA388.986/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPO Jönköping
BeskrivningBärgningstjänster
Intern identifierarePO Jönköping
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPO Östergötland
Intern identifierarePO Östergötland
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelPO Södermanland
Intern identifierarePO Södermanland